USHQIMET MË TË MIRA QË LEHTËSOJNË DHEMBJEN E FYTIT

USHQIMET MË TË MIRA QË LEHTËSOJNË DHEMBJEN E FYTIT

A ka ndjesi më të keqe kur zgjohesh nga gjumi me fytin e thatë, pa zë, dhe të dhemb edhe kur kalon pështymën…? Por ndonëse oreksi mund të të jetë prerë, të ushqehesh siç duhet veçanërisht në fillimin e sëmundjes është thelbësore jo vetëm për të lehtësuar simptomat, por edhe për të shkurtuar kohëzgjatjen  e sëmundjes, për t’ju rikthyer sa më shpejt aktiviteteve të përditshme.

Këto janë 10 ushqimet që do të jenë aleatët tuaj më të mirë, sapo fillon dhembja e fytit:

-Supa me pulë

-Mjalti

-Kosi

-Pureja me patate

-Vezët e rrahura

-Tërshëra

– Xhinxheri

-Smoothie

-Akullorja

-Frutat e pyllit

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.