ARRESTOHET 23 VJEÇARI PASI LA SHTATZËNË NJË 12 VJEÇARE

ARRESTOHET 23 VJEÇARI PASI LA SHTATZËNË NJË 12 VJEÇARE

Një 23-vjeçar nga Mallakastra është arrestuar pasi dyshohet se ka lënë shtatzënë një 12-vjeçare nga Përmeti.

Ngjarja ka ndodhur disa muaj më parë kur i riu ka pasur raporte intime me 12-vjeçaren. Kontakti seksual ka shfaqur te e mitura 40 ditë më pas shqetësime në trup.

Ajo ka lajmëruar të atin që e kishte në Greqi pasi vetë jeton me gjyshen. I ati e ka çuar për kontroll në spitalin e Përmetit dhe aty ka mësuar se ajo ka qenë shtatzënë në muajin e dytë. Vetë fëmija ka treguar emrin e personit që kishte pasur raporte me të e më pas policia e Përmetit ka bërë arrestimin e tij, njofton Euronews.al.

Nuk dihet nëse raporti intim ka qenë në kushtet e përdhunimit apo të dëshirës së vetë minorenes. Burimet konfirmojnë se 23-vjeçari mallakastriot dyshohet se është autor edhe i disa grabitjeve të ndodhura në qytet kohët e fundit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.