DISA USHQIME PARANDALOJNË KANCERIN

DISA USHQIME PARANDALOJNË KANCERIN

Një ekip shkencëtarësh izraelitë kanë pohuar se ndoshta mund të shërojnë kancerin brenda vitit të ardhshëm. Deri atëherë, mbetet për tu bazuar tek ushqimet që ndikojnë në përmirësimin e organizimit dhe ndalon zhvillimin e sëmundjeve të ndryshme.

Ajo çfarë hamë ndikon në shumë aspekte të shëndetit, përfshirë sëmundjet kronike si diabeti dhe kanceri.

Ja 12 lloje ushqimesh që ulin rrezikun e përhapjes së kancerit, të cilat janë: Brokoli, Karota, Bizele, Boronica, Kanellë, Fruta të thata, Vaj ulliri, Shafran indie, Domat, Hudhër, Agrumet dhe Fara liri.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.