ËMBËLSIRA TË BUKURA DHE SHUMË TË SHIJSHME PËR FESTËN TUAJ

 

ËMBËLSIRA TË BUKURA DHE SHUMË TË SHIJSHME PËR FESTËN TUAJ

Lëreni shpirtin festiv t’ju pushtojë, kënaqni imagjinatën tuaj dhe lëreni atë të krijojë kryevepra të ëmbla.

Edhe nëse nuk jeni të mirë në dekorimin, këto ëmbëlsira do t’i bëni shumë lehtë. Gjithçka që ju nevojitet është një shiringë e mirë për mbushjen.

Për një variant pak më të lirë, në vend të mascarpones mund të përdorni krem ​​djathi neutral.

Përbërësit:

150 g gjalpë të zbutur

150 g sheqer

Lëvore e grirë e 1 limoni

2 vezë

150 ml qumësht

Pak kripë

200 g miell

2 lugë çaji pluhur pjekjeje

Filli:

250 gr. mascarpone

lëngun e 1 limoni

50 gr. sheqer pluhur

1 sheqer vanilje

Të tjera:

Ngjyra ushqimore për ëmbëlsira, topa dekorativë, yje etj.

Ju bëftë mirë!/Ajo.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.