LËNG EFIKAS PËR DETOKSIFIKIMIN E MËLÇISË

LËNG EFIKAS PËR DETOKSIFIKIMIN E MËLÇISË

Detoksifikimi i mëlçisë është shumë i rëndësishëm për shëndetin e saj dhe për shëndetin e përgjithshëm të trupit. Detoksifikimi i mëlçisë heq toksinat e rrezikshme që grumbullohen rreth saj, përmirëson absorbimin e proteinave etj.

Nëse jeni të prekur nga viruset apo sëmundjet e mëlçisë dieta e pastër ushqimore dhe detoksifikimi është shumë i rëndësishëm. Ja një recetë natyrale shumë efektive në detoksifimimin e mëlçisë:

Përbërësit: një grusht me gjethe mente, lëng limoni, lëng portokalli, 1 litër ujë i filtruar, mjaltë.

Përgatitja: vloni ujin së bashku me gjethet e mentes për disa minuta. Lëreni të ftohet në temperaturën e ambjentit dhe më pas shtojini përbërësit e tjerë. Lëngun e krijuar mund ta ruani në frigorifer.

Leave a Reply

Your email address will not be published.