MOTI SOT I FTOHT DHE ME VRANËSIRA

MOTI SOT I FTOHT DHE ME VRANËSIRA

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ftohtë në ortët emëngjesit, ndërsa gjatë ditës në pjesën më të madhe të vendit do të jetë pjesërisht i vranët me reshje të dobëta lokale shiu.

Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior, bëjnë të ditur metereologët. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 0 deri në 10 gradë, ndërsa maksimalet nga 13 deri në 22 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot me diell me vranësira mesatare dhe me erë të dobët deri mesatare veriore. Gjatë fundjavës, mëngjeset do të jenë të ftohta, ndërsa temperatura ditore do të jetë në rritje, më e theksuar në fillim të javës së ardhshme.

Nga e marta do të ketë destabilizim të motit me reshje lokale shiu, të cilat vende-vende do të jenë të rrëmbyeshëm të përcjella me bubullima.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.