MOTI SOT ME DIELL DHE RELATIVISHT I NGROHT

MOTI SOT ME DIELL DHE RELATIVISHT I NGROHT

 Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe relativisht i ngrohtë, me erë të dobët nga veriu. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -1 deri në 8, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 18 deri në 24 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë, do të mbajë mot me diell dhe relativisht i ngrohtë, me erë të dobët të ndryshueshme dhe me temperaturë ditore deri në 22 gradë Celsius.

Në pjesët tjera të vendit temperature do të jetë: Mavrovë 16, Ohër, Manastir dhe Kriva Pallankë 19, Berovë 18, Kavadar 22, Dojran 24 gradë.

Të martën do të kemi mot me diell dhe relativisht të ngrohtë, me erë të dobët të ndryshueshme dhe temperatura nga 16 deri në 24 gradë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.