MILLIE BOBBY BROWN, AKTORJA E RE MË E PAGUAR

MILLIE BOBBY BROWN, AKTORJA E RE MË E PAGUAR

Sipas një raporti të ri nga Variety, Millie Bobby Brown, e njohur më së shumti për rolin e saj si Eleven në Stranger Things është aktorja e re më e paguar e vitit,.

Brown ka fituar vendin e saj si një nga yjet e rinj më të rëndësishëm të Hollivudit. Ajo bëri një përparim të madh me rolin e saj si Eleven në serialin hit të Netflix dhe që atëherë ka zgjeruar karrierën e saj të aktrimit duke ndërtuar një imazh të fortë personal.

Brown, e cila mori rolin në moshën 12-vjeçare jo vetëm që është shfaqur në filma si Godzilla vs Kong dhe Enola Holmes por ka eksploruar edhe sipërmarrje të tjera, dizajnimin e rrobave për Converse ose modelimin për Calvin Klein.

Ajo do të vazhdojë të tregojë talentin e saj si aktore me tre projekte të ardhshme në Netflix duke përfshirë vazhdimin e Enola Holmes. Tarifa e saj e bën atë yllin e ri më të paguar nën moshën 20 vjeçare.

Transmetuesi thuhet se do t’i paguajë aktores 18-vjeçare 10 milionë dollarë për të riprodhuar rolin e saj si Enola Holmes, motra më e vogël e detektivit Sherlock Holmes.

Leave a Reply

Your email address will not be published.