MOTI

MOTI

Mëngjesin e sotëm temperatura më e ulët është regjistruar në Berovë  me -11 gradë, -10 në Mavrovë, -8 në Kriva Pallankë, -7 gradë në Manastir, Shtip dhe Kodrën e Diellit, -6 në Shkup-Petrovec, Tetovë, Prilep, Demir Kapi.

Në orën 19:00 është matur shtresa e borës prej 37 centimetrash në Kodrën e Diellit, 14 në Mavrovë, 9 në Krushevë, 6 në Gjurishtë, 5 centimetra në Pozharanë, 2 në Manastir.

Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare lokale dhe me erë të lehtë nga drejtime të ndryshueshme. Temperatura maksimale do të arrijë nga 3 deri në 9 gradë.

Në Shkup mot me diell, me vranësira të lehta deri mesatare dhe me erë të dobët nga veriu. Temperatura maksimale do të arrijë në 7 gradë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.