MOTI SOT ME DIELL DHE I NGROHTË

MOTI SOT ME DIELL DHE I NGROHTË

Moti sot do të jetë me diell dhe relativisht i ngrohtë, paradite nëpër disa lugina kishte paraqitje të mjegullës dhe vranësirave të ulëta. Do të fryj erë e dobët nga drejtime të ndryshme. Temperatura minimale gjatë natës ishte prej -5 deri në 1, ndërsa ajo maksimale e ditës do të lëviz prej 10 deri në 16 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe kushte për mjegull të dobët në orët e paradites. Temperatura minimale do të ulet në -1, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 15 gradë Celsius.

Leave a Reply

Your email address will not be published.