MOTI SOT ME DIELL DHE VRANËSIRA LOKALE NË ORËT E PASDITES

MOTI SOT ME DIELL DHE VRANËSIRA LOKALE NË ORËT E PASDITES

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla lokale në orët e pasdites. Temperatura minimale do të jetë prej 10 deri në 21 gradë ndërsa maksimalja do të arrijë nga 27 deri në 35 gradë. Indeksi UV do të jetë 8.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbajë mot me diell, me vranësira të vogla lokale dhe me erë mesatare deri të fortë nga veriu. Temperatura minimale do të zbresë deri në 16 ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 32 gradë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.