MOTI SOT ME DIELL DHE VRANËSIRA TË DOBËTA

MOTI SOT ME DIELL DHE VRANËSIRA TË DOBËTA

Moti sot në mëngjesi ishte shumë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës di të kemi mot me diell dhe vranësira të dobëta deri në mesatare. Do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga jugu. Temperaturat minimale në mëngjes ishin -13 deri në -5, ndërsa maksimalja do të lëvizë nga 3 deri në 9 gradë.

Në Shkup po mban mot me diell, ndërsa pasdite do të ketë vranësira të vogla deri mesatare. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 8 gradë. Në ditët në vijim do të mbizotërojë mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me rritje të temperaturës. Reshje dhe rifreskim priten në fund të javës së ardhshme, bëjnë të ditur meteorologët.

Leave a Reply

Your email address will not be published.