MOTI SOT ME VRANËSIRA DHE I FTOHTË

MOTI SOT ME VRANËSIRA DHE I FTOHTË

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira, përveç pjesës perëndimore të vendit ku do të ketë paraqitje të diellit.

Drejtoria për Punë Hidro-meteorologjike bën të ditur se temperaturat minimale do të jenë në interval prej -10 deri në -1, kurse maksimalja do të arrijë prej 2 deri në 9 gradë Celsius. Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm. Temperatura minimale do të ulet deri në -6 gradë, kurse maksimalja do të arrijë deri në 6 gradë celsius./Ajo.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.