MOTI SOT ME VRANËSIRA DHE RRESHJE TË KOHË PAS KËHËSHME

MOTI SOT ME VRANËSIRA DHE RRESHJE TË KOHË PAS KËHËSHME

Moti paradite me vranësira me reshje të kohëpaskohshme lokale shiu, ndërsa pasdite pjesërisht vranësira. Do të fryjë erë e lehtë nga veriu.
Temperatura minimale do të jetë prej 8 deri në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 15 deri në 20 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë po mban mot me vranësira me reshje të kohëpaskohshme shiu. Pjesërisht me vranësira moti do të jetë gjatë pasdites. Temperatura minimale do të zbresë deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 18 gradë.

Mot i ndryshueshëm i vranët dhe i freskët me reshje të kohëpaskohshme lokale shiu do të mbizotërojë deri të premten. Të enjten pasdite dhe kah fundi i ditës do të ketë kushte lokale që reshjet të jenë të rrëmbyeshëm.

Nga e shtuna do të ketë një periudhë të qëndrueshme moti me rritje të temperaturës ditore.

Leave a Reply

Your email address will not be published.