MOTI SOT NË RMV KRYESISHT ME DIELL

MOTI SOT NË RMV KRYESISHT ME DIELL

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira të dobëta, do të fryj erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi veri-perëndimorë, më e theksuar përgjatë Vardarit. Temperatura minimale do të jetë prej -9 deri në 1 gradë, ndërsa ajo maksimale nga 2 deri në 9 gradë. Në Shkup, gjatë ditës me diell dhe vranësira të dobëta. Do të fryj erë e dobët nga drejtimi veri-perëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në -4, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 6 gradë Celsiusë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.