NESËR MOT MË I FTOHTË, ME ERË TË FORTË DHE RESHJE

NESËR MOT MË I FTOHTË, ME ERË TË FORTË DHE RESHJE

Nesër moti do të jetë pjesërisht i vranët dhe më i ftohtë. Kryesisht në zonat malore do të ketë borë të dobët. Do të fryjë erë e fortë, herë pas here e fortë nga drejtimi i veriut (mbi 70 km/h).

Temperaturat minimale do të lëvizin në interval prej -3 deri në 4, ndërsa maksimalja prej 1 deri në 8 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të pjesshme, herë pas here me erë të fortë veriore. Temperatura minimale do të zbresë deri në 2 ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 6 gradë.

Nesër do të fryjë erë e fortë herë pas here e fortë veriore (mbi 70 km/h), e kryesisht në zonat malore do të ketë borë të dobët. Temperatura ditore do të lëviz prej 3 deri në 5 gradë. Më pas në ditët në vijim moti do të jetë stabil me rritje të temperaturës ditore.

Leave a Reply

Your email address will not be published.