MOT I NXEHTË DHE ME DIELL, NGA E ENJTJA TEMPERATURA TË LARTA

MOT I NXEHTË DHE ME DIELL, NGA E ENJTJA TEMPERATURA TË LARTA

Moti sot do të jetë me diell dhe I nxehtë në pjesët lindore me vranësira të ulëta deri mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi verilindor.

Nga e enjtja deri të dielën zona e vendit tonë do të jetë nën ndikimin e valës së të nxehtit dhe në pjesën më të madhe të vendit do të aktivizohet niveli portokalli i rrezikut të temperaturave të larta.

Ditën e dielë në fund të ditës do të ketë jostabilitet të izoluar me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullimë, ndërsa nga e hëna do të ketë rënie të lehtë të temperaturës ditore.

Leave a Reply

Your email address will not be published.