MOTI SOT ME DIELL DHE I NGROHTË

MOTI SOT ME DIELL DHE I NGROHTË

Në mbarë vendin moti sot pritet të jetë me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të ulëta deri në mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare në luginën e Vardarit, herë pas here me erë të fortë nga veriu.  Temperaturat maksimale pritet të arrijnë deri në 36 gradë Celsius në jug të vendit. Rrezatimi UV do të arrijë në 8.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot I ngjashëm me temperatura maksimale deri në 33 gradë Celsius. Sipas meteorologëve në ditët në vijim pritet  mot kryesisht stabil dhe i ngrohtë me rritje graduale të temperaturave ditore.

Leave a Reply

Your email address will not be published.