MOTI SOT ME VRANËSIRA DHE ERË TË LEHTË

MOTI SOT ME VRANËSIRA DHE ERË TË LEHTË

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme, në pjesët jugore të vendit me reshje lokale të shiut. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë prej 0 deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 11 deri në 17 gradë.

Në Shkup, paradite moti do të jetë kryesisht me vranësira, ndërsa pasdite vranësirat do të ulen dhe do ketë periudha me diell. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 15 gradë Celsius.

Leave a Reply

Your email address will not be published.