MOTI SOT ME VRANËSIRA DHE I FRESKËT

MOTI SOT ME VRANËSIRA DHE I FRESKËT

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe i freskët, në mëngjes me reshje lokale të dobëta shiu, ndërsa gjatë ditës vranësirat do të zvogëlohen. Do të fryjë erë e fortë nga veriu, më e theksuar përgjatë luginës së Vardarit. Indeksi UV do të jetë 5.

Temperatura ditore do të jetë në rënie dhe do të lëvizë nga 17 deri në 24 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbajë mot me vranësira të pjesshme në mëngjes, ndërsa gjatë ditës me diell. Do të fryjë erë e fortë nga veriu. Temperatura maksimale ditore në Shkup, do të arrijë deri në 20 gradë Celsius.

Leave a Reply

Your email address will not be published.