MOTI SOT ME VRANËSIRA DHE RESHJE TË BORËS 

MOTI SOT ME VRANËSIRA DHE RESHJE TË BORËS

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshje të dobëta të borës.Në disa pjesë të vendit do të fryjë erë e fortë.

Siç bën të ditur Drejtoria për Punë Hidrometerologjike, temperatura minimale do të jetë prej -6 deri në 3 gradë celsius, kurse maksimalja do të arrijë prej 1 deri në 8 gradë Celsius.

Mot i ngjashëm parashihet edhe në Shkup. Moti në kryeqendër paraditja pritet të jetë me vranësira dhe do të pasohet me reshje të borës. Temperatura do të jetë prej -2 deri në 5 gradë Celsius.

Leave a Reply

Your email address will not be published.