MOTI SOT NË RMV I FTOHTË KOHË PAS KOHE ME DIELL

MOTI SOT NË RMV I FTOHTË KOHË PAS KOHE ME DIELL

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë ftohtë, me paraqitje të kohë pas kohshme të diellit. Në pjesën veriperëndimore të vendit do të paraqiten edhe vranësira. Siç bën të ditur Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike, do të fryjë edhe erë e fortë veriore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -16 deri në -3, kurse maksimalja do të arrijë prej -2 deri në 7 gradë celsius. Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbajë mot me vranësira dhe me erë veriore. Temperatura minimale do të ulet deri në -7, kurse maksimalja do të arrijë në 2 gradë celsius./Ajo.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.