PASDITE SHI I RRËMBYESHËM DHE ERË

PASDITE SHI I RRËMBYESHËM DHE ERË

Moti sot paradite do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare ndërsa pasdite në shumë vende do të jetë jostabil, me reshje të rrëmbyeshme të shkurtra, bubullima dhe erë të fortë.

Temperaturat minimale do të lëvizin në intervalin prej 3 deri në 8, ndërsa maksimalja do të arrijë në 19 deri në 27 gradë.

Në Shkup mot i ngjashëm me temperaturë minimale deri në 8 dhe maksimale deri në 25 gradë.

Në ditët në vijim do të mbizotërojë mot me diell dhe më i ngrohtë, me reshje të rralla me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima pasdite. Mot më i paqëndrueshëm pritet të shtunën./Ajo.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.