RMV ËSHTË KAPLUAR NGA NJË VALË LAGËSHTIE ME SHI DHE BORË

RMV ËSHTË KAPLUAR NGA NJË VALË LAGËSHTIE ME SHI DHE BORË

RMV është kapluar nga një valë lagështie, me kushte që reshjet e shiut sot të përhapen sidomos gjatë natës nga perëndimi, të cilat do të jenë më të bollshme mëngjesin e së martës (lokalisht mbi 30 l/m2).

Në zonat malore do të ketë reshje bore, ku mbulesa e borës do të rritet ndjeshëm, ndërsa nga nesër nga fundi i ditës do të ketë borë të herëpashershme në disa vende më të larta, sidomos në perëndim. Më pas në ditët në vijim do të mbizotërojë mot i ndryshueshëm i vranët dhe i ftohtë me reshje të dobëta lokale me reshje shiu dhe bore në zonat malore, e sidomos ditën e mërkurë në vendet më të larta do të ketë borë.

Parashikimi për 24.01.2023
Temperatura minimale: -1°C deri 7°C
Temperatura maksimale: 3°C deri 9°C

Në pjesët perëndimore, pjesërisht i vranët me periudha me diell. Në viset lindore vranësira me reshje më të dendura, në male dhe vendet më të larta me reshje bore. Do të fryjë erë e lehtë nga veriu.

Parashikimi për 25.01.2023
Temperatura minimale: -4°C deri 4°C
Temperatura maksimale: 1°C deri 8°C

Kryesisht me re. Në pjesët veriore do të ketë periudha të shkurtra me diell, ndërsa në zonat ekstreme jugore reshje më të dobëta, në male dhe në vendet më të larta, kryesisht në vendet perëndimore me borë të dobët. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi juglindor.

Parashikimi për 26.01.2023
Temperatura minimale: -3°C deri 3°C
Temperatura maksimale: 0°C deri 7°C

Pjesërisht e vranët me reshje të herëpashershme të dobëta, kryesisht borë. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i ndryshueshëm.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.