TEMPERATURAT NË DITËT E ARDHSHME DO TË KENË TENDENCË TË RËNIES GRADUALE

TEMPERATURAT NË DITËT E ARDHSHME DO TË KENË TENDENCË TË RËNIES GRADUALE

Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Në orët e pasdites dhe të mbrëmjes do të mbajë mot i paqëndrueshëm lokalisht me reshje të rrëmbyeshme shiu, bubullima dhe erë të fortë. Lokalisht do të krijohen kushte për shfaqjen e stuhive të shkurtra, të përcjella me reshje të dendura shiu, erëra të forta, vetëtima dhe breshëri.

Temperaturat në ditët në vijim do të kenë tendencë në rënie graduale dhe nga e mërkura e në vazhdim do të rriten në interval nga 25 deri në 34 gradë.

Në rajonin e Shkupit në periudhën e ardhshme do të ketë kushte për jostabilitet lokal gjatë orëve të pasdites, të përcjella me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të fortë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.